دتکتور حرارت ترکیبی ۲۴ ولت

  • ۰

دتکتور حرارت ترکیبی ۲۴ ولت

گروه :دتکتور حرارت
عنوان : دتکتور حرارت ترکیبی ۲۴ ولت
مارک :آریاک
مدل :ACH-24
شرح :
 

 آشکارساز حرارت ترکیبی- مدل ACH -24

اصول کار:

این آشکارساز برای تشخیص حریق‌های با شعله زیاد و گرمازا مناسب بوده و برای استفاده در اماکنی‌ پیشنهاد می‌شود که در وضعیت نرمال، تغییرات دمای محیط در آنها به آهستگی صورت می‌گیرد. این دستگاه با مرکز کنترل اعلام حریق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پس از برقراری تغذیه، LED دستگاه هر ۵ ثانیه چشمک می‌زند که این عمل نشان‌دهنده فعال بودن دستگاه بوده و پس از ۱۰ تا ۱۵ ثانیه، دستگاه آماده به کار می‌باشد. با وقوع حریق و افزایش دمای محیط، آشکارساز مطابق با حدود ذکر شده برای کلاس A2 در استاندارد EN54-5، در زمانی کمتر از ۱۶ دقیقه برای نرخ افزایش دمای ̊C/min 3 و کمتر از ۳ دقیقه برای نرخ افزایش دمای ̊C/min20، عمل می‌کند؛ و ضمن روشن شدن چراغ LED، به مرکزکنترل، فرمان اعلام خطر می‌دهد. پس از رفع حریق و کاهش دمای محیط، باReset کردن مرکز کنترل، آلارم قطع شده و آشکارساز به حالت عادی باز می‌گردد.
طریقه نصب :

• ترمینال‌های زون مرکز باید به پایه‌های ۱ و ۶ آشکارساز وصل شوند (مثبت پایه ۱ و منفی پایه ۶).
• هنگامی‌که آشکارساز بر روی پایه نصب شده باشد، ولتاژ تغذیه در ترمینال‌های ۲ و ۵ برقرار می‌گردد، که باید به پایه‌های ۱ و ۶ آشکارساز بعدی یا مقاومت انتهای خط (EOLR) وصل شوند.
• خروجی چراغ ریموت (چراغ سردر) باید از پایه‌های ۲ و ۴ گرفته شود (مثبت پایه ۲ و منفی پایه ۴). این چراغ با عمل‌کردن آشکارساز، روشن می‌گردد.
• برای اینکه یک چراغ ریموت بتواند از چند آشکارساز فرمان بگیرد، باید پایه‌ شماره ۴ آن آشکارسازها به یکدیگر وصل شوند.

 

مشخصات فنی :

 

ولتاژ تغذیه: ۱۶ – ۲۸  VDC
جریان مصرفی در حالت نرمال: ۷۰ mA @ 24 VDC
جریان مصرفی در حالت آلارم: ۵۰ mA @ 24 VDC
ابعاد با پایه: ۵۳ × ۱۰۰ mm
وزن با پایه: ~ ۹۶ gr

 


Leave a Reply