دتکتور دود ۱۲ولت رله دار

  • ۰

دتکتور دود ۱۲ولت رله دار

گروه :دتکتور دود
عنوان : دتکتور دود ۱۲ولت رله دار
مارک :آریاک
مدل :APD-12R
شرح :
 

آشکارساز دود مدل APD-12R

اصول کار :

این آشکارساز برای تشخیص انواع آتش‌های دودزا مناسب بوده و به ویژه برای استفاده در سیستم‌های دزدگیر طراحی شده است. این دستگاه برای اماکن عمومی، منازل و کارخانجات قابل استفاده می‌باشد.

پس از برقراری تغذیه، چراغ LED دستگاه هر ۲ ثانیه چشمک می‌زند که این عمل نشان‌دهنده فعال بودن دستگاه بوده و پس از ۱۰ تا ۱۵ ثانیه دستگاه آماده به کار می‌باشد. با وقوع حریق و پس از تشخیص دود، آشکارساز عمل کرده و ضمن روشن شدن چراغLED ، کنتاکت خروجی از حالت نرمال تغییر وضعیت می دهد. با رفع حریق و برطرف شدن اثر دود، آشکارساز به طور خودکار به حالت عادی باز می‌گردد. در این حالت چراغ LED آشکارساز مجددا چشمک‌زن شده و کنتاکت خروجی به حالت نرمال برمی‌گردد. قابل توجه است که کنتاکت خروجی به گونه‌ای طراحی شده که برای حالت کار نرمال، “بسته” و برای حالت آلارم، “باز” باشد.

طریقه نصب :

  •  ولتاژ تغذیه ۱۲ ولت باید به پایه های ۱و ۶ آشکارساز وصل شود(مثبت پایه ۱و منفی پایه ۶).
  • هنگامی که آشکارساز بر روی پایه نصب شده باشد، ولتاژ ۱۲ ولت در ترمینال های ۲ و ۵ برقرار می گردد، که می تواندبه عنوان خروجی کمکی برای تغذیه آشکارساز بعدی و یا مدار هشدار دهنده مورد استفاده قرار گیرد.
  • کنتاکت خروجی برای فرمان به مدار هشداردهنده باید از پایه های۳ و ۴ گرفته شود.
  •   برای اینکه یک مدار هشداردهنده بتواند از چند آشکارساز فرمان بگیرد، باید پایه شماره ۳آشکارساز ها به یکدیگر و پایه شماره ۴ آنها به یکدیگر وصل شوند.

مشخصات فنی :

 

ولتاژ تغذیه ۱۰ – ۱۴  VDC
جریان مصرفی در حالت نرمال ۲ mA @ 12 VDC
جریان مصرفی در حالت آلارم ۵۰ mA @ 12 VDC
حداکثر جریان مجاز کنتاکت خروجی ۵۰۰ mA @ 12 VDC
زمان پاسخ  ۱۰ sec
ابعاد (با پایه) ۵۴ × ۱۰۰ mm
وزن (با پایه) ~ ۱۱۰ gr

Leave a Reply